První štěňata už jsou s námi

Diamond Darwin Golden Martha ("Darwin") & Ariadne Dori's Golden Miracle ("Luisa") 

Máme ohromnou radost. Štěnata vzešla ze spojení   Darwinem   a narodila se 10. září 2018.

Velice bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám pomáhali a stáli při nás. Zvláště pak Janě Taubrové, Sandře Tomanové, veterinářce Libušce Štorkové, holkám Katce a Světlaně z psího salonu Eliška


16.11.
Abby - červená se už také rozloučila. Jako poslední se vydala do svého nového domova. 

9.11.
Se svojí novou rodinou odjela také Arnika naše Zlatuška. Doma na ní čeká i nový parťák, takže bude mít o zábavu postaráno. :)

4.11.
Přišel čas, kdy ses námi rozloučila první štěňata. Noví páníčkové se konečně dočkali a mohli si přijet pro své nové přírůstky do rodiny.
Jako první se s námi v pátek rozloučila a odjela Ammi "Růženka". V sobotu odcestovala Astrid a Adam. A nakonec v neděli se vydala na cestu Angellina.

Všem přejeme vše nejlepší a spokojenosti v novém domově a budeme se těšit na zprávy a fotky.

21.10.
Všechna štěňata se už jen radují z podzimního sluníčka a společného hraní na zahradě. Občas se k nim přidá i Luisa.

19.10.
Všechna štěňata si už vybrala své majitele.

Jako první si své nové páníčky vybral Adam. U své nové paničky v náručí úplně roztál. Když už si vybral, tak si začal užívat i ostatní návštěvy. Pro nás je to také radost, protože se nebude stěhovat daleko. Jen o pár ulic vedle.

Další si vybrala Angellina (žluťanda), která za svými novými paničkami při loučení ještě kus ťapala.

Pak přišla na řadu Zlatuška neboli Arnika. Nová panička věděla již dopeředu, že o ní bude stát a Zlatuška předvedla naprosto jasně, že je také pro.

Oranžová - Astrid se také dočkala. Nejdříve okouzlila páníčka - velitele smečky a pak to samé opakovala u zbytku rodiny. Něžné tulení a oňufňávání všechny přesvědčilo.

Abby - červená se uvedla jako spící růženka, ale i tak se svým novým páníčkům líbila. A v neděli se uvidí znovu. Snad nebude zase spát :)

I Růženka Ammi se perfektně hodí ke svému novému páníčkovi svojí jemností a přitom zdravou dravostí.

11.10.
Štěňata si spolu začínají hrát a bojovat. Už zjistila, že hračky jsou dobré na okusování a trénink. Růženka (Ammi) je sice pořád nejmenší, ale je to největší průzkumnice a bojovnice. Pořád chce být nejvýš.
Taky musíme udělat větší výběh, bedna jim začíná být malá.
Konečně je tady čas, na který čekáte. Už se můžete přijet podívat na štěňata a uvidíte, které si vás vybere. :)

9.10.
A všichni plyšáci jsou moji.

5.10.
Štěňata dostala svoje první hračky a začínáme je učit čůrat na podložku. Zatím to mají tak 50:50, spíš jako další lehátko.

1.10.
Luisa byla poslední dobou celá nesvá. Pořád jsme hledali důvod. A pak si Adam zývl a my to viděli. První zoubky se klubou na svět. Veškeré snahy o fotku, ale Adam a i ostatní slečny zdárně bojkotovali. Tak se snad podaří, až to budou pořádné zuby. :)

29.9.
Štěňata už začínáme učit na misku. Co nestihnou snít ony, toho se ráda ujme Luisa a pak ještě dočistí štěňata.

27.9.
Všechna štěňata po prvních nesmělých pokusech už chodí po čtyřech. Je sranda je pozorovat, jak se pletou vzájemně pod tlapy a padají přes sebe. Už mají otevřená očička, ale zatím ještě nevidí. Aspoň podle příruček. :) Když vidíme Adama, jak se posadí, rozhlédne a pak vyrazí neomylně k jídlu .... 
Včera překonala i nejmenší Ammi "Rozinka" hranici 1000g.
Štěňata už začínají mít svoje jedinečnosti, jak se začínají vybarvovat a očička se jim barvit do hněda. Abby, Ammi a Angelina mají na hlavě bílý proužek a Ammi má ještě růžovou pihu na čumáčku.

24.9.
Poté, co štěňata zjistila, že na čtyřech nohou to je rychlejší , hojně toho využívají, během úklidu bedny se nám rozutekla z košíku. Také začínají otvírat očka a my se na ně nemůžeme vynadívat.

22.9.
Dneska se Adam předvedl se svými prvními nesmělými krůčky. Zjistil, že se dá mnohem rychleji přemístit k""jídelnímu místu". Postupně se k němu během večera začali přidávat i ostatní, až nám  malá Abby odpochodovala z bedny. Jedna zábrana pro ní přestala být překážkou a museli jsme přidat další prkénko.

20.9.
Nejlepší relax je na máminém ocasu. Nirvána mezi ostatními s plným bříškem. A už se učíme hrát kulečník.

19.9.
Dnes štěňata pózovala na růžovém koberečku. Podmínkou bylo naplněné bříško. Jinak se nespokojeně mlela. :)

18.9.
"Pojď Luisí, odpojíme ti cumlátka." povídá ráno náš syn, když jsme šli uklízet pelíšek. Opravdu se mají k světu a Adam dnes večer oslavil své první kilo váhy.

17.9.
Oslavili jsme první týden našich štěňat. Všechna krásně rostou a přibírají. Už mají víc než dvojnásobnou porodní váhu. Luisa zatím zvládá krmit bez nutnosti příkrmu. Všechny slečny i kluk už mají krásnou hebkou srst a uši jim začínají lehat, takže to opravdu nebudou "netopýři", ale retrívři. Dneska to bylo poprvé, kdy všechna štěňata spala v kuse snad čtyři hodiny. Ideální doba na delší procházku s Luisou a opětovný úklid. :)

15.9.
Štěňata nám pěkně prospívají a už se začínají projevovat. Některá mají už svoje domácí přezdívky. Arnice říkáme "Zlatuška". Adam je "Bivoj", Ammi je naše "Růženka", tihle dva vedle sebe byli už v bříšku, protože se narodili po sobě, tak se drží pořád spolu. Největší brácha a nejmenší ségra. :) (hned první fotka) Luisa už štěňata nechá na pár minut samotné a jde se ven proběhnout a my zatím bedlivě hlídáme.

13.9.
Děkujeme všem zájemcům za trpělivost. Momentálně se plně věnujeme štěňatům a Luise, aby ve zdraví prospívali. Jak to bude možné, začneme s kontaktováním.

12.9.
Štěnata rostou tak rychle ze jsme jim dnes museli měnit šnůrky kolem krku :)
Adam, dnes prvně "štěknul":) Hodně věnuje stravování a nejlépe mu je v přitomnosti té nejmenší růžové holčičky, ovšem pokud jde o krmení, to se nerozdělí s nikým.
Krásné a teplé počasí dovolilo vzít štěňata na první kráťoučkou "procházku" na zahradu, tak aby se maminka mohla v klidu vyvenčit a neustále neklidně nepokukovala směrem domů. Některé to natolik uspalo, že odložili společné stravování.


11.9.
Porod už je za námi a naopak s námi je dalších šest chlupatých uzlíků. Po náročné noci teď všichni odpočívají a doplňují síly a hlavně se pořád krmí. Luisa se ukazuje jako vzorná máma. Perfektně se o štěnata stará, čistí je a vůbec si je hlídá, takže na nás už je jenom drobná pomoc.

A kdo se nám vlastně narodil? První přišla na svět Abby (červená), potom Adam (modrá), dále  Ammi (růžová), Angellina (žlutá), Astrid (oranžová) a poslední Arnika (zlatá).

10.9.
Tak už to začalo. Luisa má první štěně a je naprosto úžasná. Všechno zvládla sama a nás upozornilo až kníkání nového uzlíku.

8.9.
Kadeřník, manikůra, pedikůra... :)))) a potom večerní relaxace.

1.9.

Ranní vítací rituál a dopolední procházka k rybníčku na pozorování rybiček, která Luisu už docela zmáhá a zbytek dne spokojeně prospí až k vítané večeři. Porod se blíží, odhadem za pár dní.

31.8.

Byli jsme u veterináře na kontrole. Vše se vyvíjí velmi dobře. :)

28.8.

Máme připravenou porodní bednu a za pět dní nás čeká kontrolní sono. Už se těšíme.

23.8.

Luisa je ve 44. dni březosti. Bříško jí pěkně roste, ostatně to je vidět na dnešních fotkách. Stále zůstává klidná a spokojená. Stejně jako vždy se ráda mazlí a nechává si jemně hladit bříško. Změna je jen v procházkách, to už tolik neujde a tak jsme přešli na kratší venčení třikrát denně. Do misky dostává více masíčka a porce jsme jí také rozdělili na častější. Začali jsme připravovat porodní bednu a vše potřebné vybavení.

Hlásí se nám první zájemci a přijímáme objednávky.

Už se těšíme na 55. den, kdy proběhne kontrola na sono.

Luisa na dnešní procházce:

6.8.

27. den březosti naší Luisy. Zašli jsme k veterináři na sono a hned na první pohled bylo vidět že se spojení s Darwinem povedlo a štěňátek je v bříšku požehnaně. Už se těšíme na další sono.


© 2018 Chovatelská stanice Čimický ráj. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky